Microsoft Office Eğitimleri

Personel ihtiyaci duyan firmalarin aradiklari ilk özellik Office Programlarina hakim olmaktir.Bu nedenle ise alinmada Office Programlarini kullanabiliyor olmak bir tercih sebebidir.
Office Egitimleri kapsaminda genel bilgisayar kullanimi ve Microsoft Office 2007 paket egitimi verilmektedir.
Egitimini basariyla tamamlayan ögrenciler Platon Bilisim Akademi onayli sertifika verilecektir.

Egitim Süresi

Toplam 60 Saat.

Egitim Içerigi

Temel Bilgisayar ve Internet Kullanimi
Katilimcilara temel bilgisayar egitimi verilmekte ve internet kullanimi ögretilmektedir.
Masaüstü simgelerinin kullanimi, pencere kavrami ve pencerelerin yönetilmesi, görev çubugu ve özellikleri, masaüstü ve masaüstü özellikleri, dosya klasör ve kisayol kavramlari, kopyalama, tasima ve silme Islemleri, baslat menüsü ve baslat menüsü programlari, Windows ortaminda disk/disket, dosya ve klasör üzerinde çalismalar, Denetim Masasi ayarlari 
Internetin tanimi, Web sayfalari üzerinde dolasma, e-mail adresi alma, e-mail gönderme, arama motorlari gibi Internetin temelleri ögretilir.
 
Microsoft Office Word 2007
Word, Microsoft firmasi tarafindan dijital ortamda belgeler hazirlamak amaçli olusturulmus, gelismis bir kelime islemci programidir.Dosya olusturmak, kelime islemci ile yazi yazmak, yazilarin seçilmesi, yazilani biçimlendirme komutlari ile düzenlemek, yazilari renklendirmek, metne resim veya grafik eklemek, sayfayi sütunlara bölmek, kenarlik eklemek, sayfa tablo olusturmak, menülerin ve menülerdeki komutlarin incelenmesi, yazilari disk/diskete kaydetmek gibi menülerden yer alan tüm komutlar gösterilir.
 
Microsoft Office Excel 2007
Bir hesap tablosu programidir. Excel, her türlü veriyi (özellikle sayisal verileri) tablolar ya da listeler halinde tutma ve bu verilerle ilgili ihtiyaç duyacaginiz tüm hesaplamalari ve analizleri yapma imkani sunan bir uygulama programidir
Excel ile, verilerle ilgili grafikler çizebilir, kolay ve hizli bir sekilde raporlar, özetler hazirlayabilir, istenilen verilere ulasabilir, siralayabilir, sorgulayabilirsiniz.
 
Microsoft Office PowerPoint 2007
PowerPoint Office 2007 paketi ile gelen ve text,grafik,video ve animasyon ögelerini içerebilen slayt gösterileri hazirlamak için tasarlanmis bir sunum programidir.Etkileyici sunular hazirlamak için uçan resimler, kayan yazilar gibi animasyonlarin nasil yapilacagi gösterilir.
 
Microsoft Office Outlook 2007
.Microsoft Outlook kullanicilara e-posta gönderme - alma imkani sunan bir e-posta programidir.Outtook ile adres defterlerinizi saklayabilir,mesajlarinizi saklayip istediginiz gibi siralayabilir ve bu mesajlari filtreleyebilirsiniz.

İletişim

Adres: Güzelyalı Mahallesi. Uğur Mumcu Bulvarı. Akdamar Sitesi Çukurova-Adana
Tel: 0(506) 641-3616
Fax:
Email: adana@platon.com.tr